Aktualności grupa Jeżyki (5-latki)

Jeżyki pomagają ptakom zimą

Jeżyki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków. Dlatego Wzorem dzieci z opowiadania „O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i rondelku” H. Łochockiej postanowiły pomóc skrzydlatym przyjaciołom przetrwać zimę i zadbać aby nie były głodne. Podczas wielu różnych zabaw i zajęć dowiedziały się, które ptaki odlatują do ciepłych krajów, jakie zimują w Polsce i czym można je karmić. Samodzielnie wykonały ptasie smakołyki, a następnie zawiesiły w ogrodzie przedszkolnym. Z zainteresowaniem obserwowały tatę Danielka, który zademonstrował dzieciom sposób wykonania karmnika dla ptaków. Teraz nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno będą częstymi gośćmi ptasiej stołówki.

Gorąco dziękujemy Panu Pawłowi za dwa piękne karmniki, poświęcony czas i wysiłek włożony w ich wykonanie.

Kategoria: Grupa IV - Jeżyki