Aktualności z przedszkola

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

“Dziecko ma prawo być sobą.

Ma prawo do popełniania błędów. 

Ma prawo do posiadania własnego zdania. 

Ma prawo do szacunku.
Nie ma dzieci – są ludzie.”

Janusz Korczak

21.11.2022 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. To był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Przedszkolaki ubrane na niebiesko poznawały swoje prawa. Biedronki i Żuczki wzięły udział w "niebieskim marszu przedszkolaków", wręczając niebieskie serduszka przechodniom, uświadamiały dorosłych o swoich prawach. W Bibliotece Miejskiej obejrzały prezentację i utrwaliły wiadomości dotyczące nie tylko praw, ale również obowiązków. Biedronki odwiedziły Urząd Miasta, gdzie śpiewająco opowiedziały o swoich prawach. Mamy nadzieję, że ta wiedza plus poczucie własnej wartości, oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

Kategoria: Z przedszkola