Aktualności z przedszkola

Pszczółki i Jeżyki na wyjątkowych warsztatach świątecznych

Opowiemy wam dzisiaj historię z magicznego brzozowego lasu, gdzie bałwanki niczym malowane mają piękne uśmiechnięte buzie, sianko pachnie przypominając, że wkrótce dokona się cud Narodzenia. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, gdzie magia chwil przeplata się z tradycją. Świat mieni się kolorowymi światełkami, radosny gwar budzi do życia, a śpiew kolęd raduje serduszka małe i duże. To czas, kiedy zapach choinki i wyglądanie pierwszej gwiazdki łączy się z oczekiwaniem na Świetego Mikołaja z workiem prezentów. Każdy ma swój przepis na oczekiwanie tej wyjątkowej nocy, Pszczółki wraz z Jeżykami bardzo pracowicie rozpoczęły swoje przygotowania. Zaczęło się tak, słuchajcie uważnie. Pewnego dnia grudniowego przedszkole przeobraziło się w fabrykę prezentów. Razem z córką Mikołaja dzieci z grupy Jeżyki i Pszczółki zamieniły się w małe elfy i rozpoczęły produkcję prezentów dla swoich rodziców. Trzeba dodać, że nie będą to zwykłe prezenty. Małe elfy z całą ekipą pomocników stworzyły brzozowe choinki w których zamknęły: szczyptę humoru, ogromną garść miłości, dwie garstki radości i posypały je dużą dawką czułości. Tak powstały brzozowe choineczki symbolizujące spotkania przy prawdziwej choince z najbliższymi. Jednak to nie koniec naszej historii, jak wiecie wszystkie dzieci kochają bałwanki, a zatrzymać marchewkowego Pana na dłużej w domu cóż to za radość. W ten sposób powstały buzie bałwana w szerokim uśmiechu na drewnianej deseczce. Kiedy przejęte swoim dziełem spoczęły na dywanie, cichy szum i śpiew kolęd przeniósł je do szopki gdzie narodził się mały Jezus. Zamknęły oczka i udały się w podróż do szopki, gdzie wśród stada owieczek, pięknie śpiewających Aniołów, kwilącego Jezusa, troskliwej Maryji i Józefa poczuły prawdziwą magię Świąt. Dowiedziały się jak małe dziecię narodzone w ubóstwie przyniosło radość całemu światu. Oczywiście z tej podróży wróciły z garstką siana na pamiątkę i obiecały zgodnie z tradycją umieścić ją pod wigilijnym obrusem. Roześmiane twarze, szczęśliwe serduszka małych Pszczółek i Jeżyków rozgrzały przedszkole świąteczną atmosferą. Magia tej chwili rozlała się po wszystkich salach, a co stworzyli inni też wkrótce zobaczycie. Niech Magia tych Świàt was prowadzi, wspólny czas niech łączy was razem, a nadzieja nigdy nie gaśnie, ona sie tli nieustannie.

Kategoria: Z przedszkola