Aktualności z przedszkola

Dzień Ziemi

Ziemio! Nie chcemy byś była niszczona, chcemy byś była zawsze zielona.
Więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy!

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W nasze przedszkolne progi zawiatała we własnej osobie Matka Ziemia ze swoją niezastąpioną przyjaciółką Pszczołą. Przypomniały dzieciom, że Ziemia jest jedyną planetą na której istnieje życie, dlatego powinniśmy dbać o nią każdego jednego dnia. Poznaliśmy sposoby ochrony środowiska oraz dowiedzieliśmy się jakich zachowań powinniśmy unikać oraz jak ważną rolę pełnią pszczoły. Wspólnie przysięgliśmy przestrzegać Kodeksu Małego Ekologa oraz stworzyliśmy Jeżyki, o które każdy z nas zadba w domu i z cierpliością będziemy czekać aż pojawią im się zielone kolce. Kreciki i Jeżyki wiedząc jak ważną rolę odgrywają drzewa z wielkim zaangażowaniem posadziły jarzębiny, lipę i dęba na naszym przedszkolnym placu. Dziękujemy Naturi Kids za pouczające zajęcia, Matce Ziemi za wspaniałe odwiedziny oraz Nadleśnictwu Nurzec za sadzonki drzew!

Kategoria: Z przedszkola